Kremacje - Poznań

Nasz zakład pogrzebowy świadczy także usługi spopielenia ciała zmarłego. Jest to tzw. kremacja. Obecnie jest to coraz częściej wybierana forma chowania zmarłych, dlatego też i my przygotowaliśmy dla Państwa pomoc w tym zakresie.

Wszystkich informacji na temat świadczonych przez nas usług kremacyjnych mogą Państwo zasięgnąć pod całodobowym numerem telefonu:

508154625

Pod tym numerem można także dokonać zgłoszenia oraz rezerwacji terminu kremacji oraz transportu ciała zmarłego.

Poniżej znajduje się lista dokumentów, jakie są potrzebne do zaplanowania i przygotowania kremacji:

  • akt zgonu osoby zmarłej;
  • oświadczenie woli najbliższej rodziny (np. małżonek, dzieci) o tym, iż wolą zmarłego była kremacja ciała, lub testament potwierdzony przez uprawnione do tego instytucje, w którym znajdują się zapisy na ten temat;
  • potwierdzenie dokonania opłaty za kremację lub dokonanie wpłaty w naszej kasie na miejscu. Opłatę można również wliczyć w koszty pogrzebu, jeśli będzie on przygotowywany przez naszą firmę. Wówczas wszystkie koszty zostaną rozliczone wspólnie – także w ramach bezgotówkowego rozliczenia pogrzebu.

Rezerwując termin kremacji, należy podać następujące informacje:

  • imiona i nazwisko osoby zmarłej;
  • imię, nazwisko oraz dane kontaktowe osoby dokonującej rezerwacji;
  • dane osoby lub firmy dokonującej transportu ciała zmarłego, którego kremacja ma zostać przeprowadzona (jeśli dotyczy).

Kilka informacji na temat kremacji

Kremacja to usługa polegająca na spopieleniu ciała osoby zmarłej. Jest to niezwykle stara i rozpowszechniona na wielu kontynentach forma pochówku. W Europie występowała już u Greków i Rzymian, a także wśród Słowian. Kremacja była (i jest do dzisiaj) często praktykowana w Indiach, Afryce, a także Ameryce.

Na świecie kremacja jest bardzo popularną formą pochówku. W Japonii spopiela się aż 94% zmarłych, u naszych sąsiadów – Czechów – 80%, w krajach skandynawskich około 70%, natomiast w krajach Europy Zachodniej około 50%.

Badania wykazują, że w Polsce za kremacją opowiada się około 40% obywateli. Taki też jest, mniej więcej, odsetek osób zmarłych poddawanych spopieleniu. Trzeba pamiętać, że w Polsce spopielanie zwłok pojawiło się stosunkowo niedawno. Kremacja budziła bowiem negatywne skojarzenia z obozami koncentracyjnymi i krematoriami działającymi podczas II Wojny Światowej.

Do pewnego momentu praktykom kremacyjnym sprzeciwiał się także Kościół Katolicki. Później, w 1963 roku, kremacja oficjalnie została przez Kościół uznana. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że istnieje pewien ważny warunek. Otóż decyzja o przeprowadzeniu kremacji nie może wypływać z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej. Kościół nie sprzeciwia się więc kremacji, chociaż zwykle zachęca wiernych do tradycyjnego sposobu chowania zmarłych.

Nowy Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 roku podtrzymuje postanowienia z 1963 roku.

Dlaczego warto przeprowadzić kremację?

Przemawia za tym wiele argumentów. Oczywiście, wszystko jest ostatecznie uzależnione od przekonań danej osoby. Jeśli jednak przekonania czy wyznanie nie stoją na przeszkodzie, kremacja okazuje się bardzo dobrym wyborem.

Dla wielu osób najważniejszym może okazać się argument finansowy. Podczas rozliczania kosztów pogrzebu okazuje się bowiem, że pochówek prochów jest tańszy niż tradycyjny pogrzeb. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest inaczej, w rzeczywistości kremacja pozwala zaoszczędzić znaczną sumę. Dotyczy to w szczególności opłat cmentarnych oraz transportu i przechowywania ciała zmarłego.

Inną przesłanką przemawiającą za kremacją są względy higieniczne oraz ekologiczne. Pamiętajmy, że na świecie jest coraz więcej ludzi. Co za tym idzie, na cmentarzach jest coraz mniej miejsca. Zdarza się, że pochowanie kolejnej osoby jest zwyczajnie niewykonalne. Tymczasem pochówek prochów wymaga o wiele mniej miejsca niż pochowanie ciała.

Więcej szczegółów

Kredytowanie kosztów pogrzebu

w wysokości do 4000,00 zł. Warunkiem uzyskania pożyczki jest okazanie dowodu osobistego oraz posiadanie prawa do zwrotu poniesionych kosztów pogrzebu z ZUS. Prawo takie posiadają osoby spokrewnione z osobą zmarłą.

Rozwiązanie to kierujemy przede wszystkim do osób, którym przysługuje zasiłek pogrzebowy nie tylko z tytułu renty/emerytury. Nasza oferta to doraźne narzędzie, które pozwala skupić się na godnym pożegnaniu bliskiej osoby.

INTERNETOWY ZAKŁAD POGRZEBOWY POZNAŃ zajmie się wszystkimi formalnościami dotyczącymi wypłaty zasiłku pogrzebowego.

Kremacje Poznań

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: kremacja, kremacja poznań, kremacja poznan, kremacje poznan, kremacje poznań, usługi kremacyjne poznań, krematorium poznań, uslugi kremacyjne poznan.